مقاله

AVAND WOOD HOUSE

مهمترین المان‌ها برای بهره برداری از چوب گردو

یکی از مرغوب‌ترین انواع چوب‌ها، چوب گردو است. این نوع از چوب‌ها بنا به شرایط اقلیمی و محیطی، انواع مختلفی را در بر دارند که هر کدام از آنها، مقاومت چشمگیری را در بر خواهند داشت. استفاده از این چوب‌ها با توجه به کیفیت بسیار بالا و همچنین خصوصیات برجسته‌ی دیگر، در بسیاری از صنایع رایج می‌باشد. این نوع از چوب‌ها از درختان در نواحی مختلفی تهیه خواهند شد. درختان گردو برزیلی، درختان گردوی آفریقایی، درختان گردوی کارائیب، درختان گردوی آمریکایی و بسیاری از انواع درختان گردوی دیگر، چوب‌های مرغوب و باکیفیتی را به بازار عرضه می‌کنند که موارد استفاده‌ی گسترده و کیفیت بی نظیری را در بر خواهند داشت. به نوعی می‌توان گفت این درختان از جمله درختان محبوب در بازار جهانی هستند که از دلایل بسیار مهم محبوبیت آنها می‌توان به خصوصیات برجسته‌ی آنها اشاره نمود. از جمله خصوصیات این چوب‌ها عبارتند از:

خصوصیات برجسته و قابل توجه در چوب گردو:

چوب گردو سخت، سنگین و انعطاف‌پذیر است. توانایی مقاومت در برابر تاب خوردگی و همچنین تحمل انقباض بسیار کمی را نیز در بر دارد. بافت جذاب و منحصر بفرد در این نوع از چوب‌ها، جذابیت آنها را بیش از پیش نموده است. از خصوصیات برجسته در این نوع از چوب‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. مقاومت بسیار بالا:

یکی از مهمترین خصوصیات در این نوع از چوب‌ها برخورداری آنها از مقاومت چشمگیر در برابر عوامل مختلف خواهد بود. از جمله:

 • مقاومت در برابر پوسیدگی: یکی از المان‌هایی که سبب محبوبیت بیش از پیش این نوع از چوب‌ها شده است، مقاومت در برابر پوسیدگی و خوردگی می‌باشد.
 • مقاومت در برابر ضربه: بافت منحصر بفرد و قدرتمند این نوع از چوب‌ها، آنها را در برابر ضربه و خط و خش، بسیار مقاوم نموده است.
 • مقاومت در برابر ساییدگی: بافت ریز و جذاب این نوع از چوب‌ها، مقاومت بسیار بالایی در برابر ساییدگی را برای آنها در بر خواهد داشت.
 • مقاومت در برابر اوزان مختلف: این چوب‌ها قابلیت استفاده به عنوان کفپوش را نیز در بر خواهند داتش. از جمله دلایل انتخاب این محصولات برای پوشش کف، مقاومت آنها نسبت به رفت و آمد و تحمل اوزان مختلف، بوده است.
 • مقاومت در برابر نم و رطوبت: این نوع از چوب‌ها از مقاومت مناسبی در برابر نم و رطوبت برخوردار هستند. به نحوی که اگر در مواجه با نم و رطوبت قرار بگیرند، بافت آنها دچار ریش ریش شدن نشده و الیاف آنها کیفیت اولیه را در بر خواهند داشت.
 • مقاومت بالا در چسبندگی: قابلیت چسب پذیری و همچنین قابلیت میخ پذیری در چ.ب گردو نیز از دیگر خصوصیات قابل توجه آنها بوده است. لذا می‌توان شاهد موارد استفاده‌ی گسترده از این چوب‌ها بود.
 • موارد استفاده‌ی گسترده:
 • از دیگر خصوصیات چوب گردو، می‌توان به طیف گسترده‌ی از فعالیت‌ها اشاره نمود. از این چوب‌ها به دلیل برخورداری از خصوصیات بی نظیر، در بسیاری از صنایع استفاده خواهد شد. از جمله موارد استفاده از این محصولات منحصر بفرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چوب گردو در طراحی مبلمان: یکی از بارزترین موارد استفاده از این چوب‌ها، بهره برداری از آنها در صنایع مبلمان سازی بوده است. این نوع از چوب‌ها مقاومت بالایی را در بر داشته و همچنین کیفیت بسیار بالایی در چسب پذیری و همچنین طرح پذیری خواهند داشت. لذا انتخاب آنها برای طراحی مبلمان، بسیار هوشمندانه بوده است.
 • چوب درخت گردو برای صنایع چوبی: از دیگر موارد استفاده و بهره برداری از این چوب‌ها می‌توان به انواع صنایع چوبی اشاره کرد. از این چوب‌ها برای تولید انواع میزهای اداری، تحریر و غیره بهره برداری خواهند نمود. همچنین  از این چوب‌ها برای تولید انواع کتابخانه‌ها، بوفه‌ها و مواردی از این قبیل، استفاده می‌کنند.
 • تولید انواع دیوارپوش و کفپوش: از جمله موارد استفاده‌ی دیگر از این چوب‌ها، می‌توان به پوشش دیوار و کف بنا نیز اشاره نمود. در بسیاری از موارد از این محصولات برای نمای منزل نیز استفاده خواهند نمود. اما کفپوش‌های این نوع از چوب‌ها، کیفیت و جذابیت بی نظیری را برای محیط به ارمغان می‌آورند.
 • تولید انواع دکوراسیون و اکسسوری‌های خاص: برای تولید بسیاری از آلات موسیقی، مجسمه‌ها، تفنگ و بسیاری از موارد دیگر نیز از این چوب‌ها استفاده خواهند نمود. یکی از دلایلی که این چوب‌ها را به عنوان بهترین متریال برای تولید انواع اکسسوری‌ها معرفی نموده است، سهولت استفاده و کنده کاری بر روی آنها می‌باشد.
 • خانه طراحی آوندوود با در نظر گرفتن این متریال برجسته و منحصر بفرد، بسیاری از نیازهای کاربران را رفع نموده و تولیدات شایسته‌ای را به بازار عرضه نموده است. این مجموعه با مدیریت علیرضا سلیمانیان، یکی از بهترین مراکز برای عرضه‌ی انواع تولیدات برجسته با استفاده از این متریال تولیدی بوده است. شما شاهد چه موارد استفاده‌ای از این چوب‌ها بوده‌اید؟

 • طراحی اعجاب انگیز:
 • آیا به بافت این چوب‌ها نگاه کرده‌اید؟ یکی از مهمترین وجه تمایز این نوع از چوب‌ها با در نظر گرفتن مزیت‌های چوب‌ها نسبت به یکدیگر، بافت جذاب و همچنین خارق العاده‌ی آنها بوده است. در این نوع از چوب‌ها شما می‌توانید شاهد یک بافت ریز و متمایز باشید که طرحی شگفت انگیز را برای مصرف کنندگان به همراه داشته است. لذا استفاده از آن برای طراحان خلاق، بسیار لذت بخش بوده است. از آنجایی که کار با چوب گردو نسبتا ساده است، اغلب برای بسیاری از کنده‌کاری‌ها از این چوب‌ها استفاده خواهند نمود. سطح صاف این نوع از چوب‌ها سبب می‌شود که قطعات بریده شده از جذابیت بسیار زیادی برخوردار گردند. به جرات می‌توان گفت این نوع از چوب‌ها: سخت، غنی و جذاب هستند که می‌توانند ظاهری ملایم تا یک نمایش متفاوت برای محیط را در بر داشته باشند.

 •  

   

 • ترکیب رنگ خارق العاده:
 • از مهمترین خصوصیات چوب گردو، می‌توان به ترکیب رنگ شگفت انگیز آن اشاره کرد. آیا به جذابیت گرم و خیره کننده دکوراسیون محیط زندگی خود، با استفاده از این چوب‌ها اندیشیده‌اید؟ در محیطی که از این چوب‌ها بهره برداری شده است می‌توان شاهد یک تم تیره و غنی بود که در کنار بسیاری از ترکیب رنگ‌های دیگر مانند سبز و غیره، هارمونی فوق العاده‌ای را به ارمغان خواهند آورد. این نوع از چوب‌ها پس از جلا خوردن، کیفیت بسیار بالایی را از نظر رنگ و جذابیت ظاهری، برای محیط مورد نظر شما به همراه خواهند داشت. لازم به ذکر است که شما پس از گذشت سالها، می‌توانید شاهد تنوع رنگی و تمایل چوب به سمت رنگ‌های تیره را شاهد باشید.

  منابع :

  https://www.designingbuildings.co.uk/wiki/The_Properties_of_Walnut

  http://www.home-designing.com/interior-design-around-walnut-wood-finishes-3-great-examples

  https://naderwood.com/walnut-wood/