مقاله

AVAND WOOD HOUSE

مزایای فوق العاده در استفاده از چوب بلوط

افراد متخصص در تولید محصولات چوبی، اقدام به بهره برداری از چوب‌هایی می‌نمایند که در کنار کیفیت و جذابیت بی‌نظیر، از مرغوبیت و سهولت در بهره برداری نیز برخوردار باشند. یکی از انواع چوب‌های کاربردی که قابلیت‌های بی نظیری را در بر داشته است، چوب بلوط یا  Oak بوده است. مزایای فوق العاده‌ی این چوب‌ها، آنها را به یک محصول پرفروش و کاربردی در بازار جهانی مبدل نموده است. آیا از مزایای بی‌نظیر این نوع از محصولات آگاهی دارید؟

خانه طراحی آوندوود با مدیریت علیرضا سلیمانیان، اقدام به عرضه‌ی اطلاعات دقیق و کاربردی نموده است که علاوه بر افزایش اطلاعات عمومی افراد، خرید هوشمندانه و شایسته‌ای را برای آنها به همراه خواهد داشت. این نوع از چوب‌ها از جمله متریال‌های پرطرفدار در بسیاری از کشورهای آمریکایی بوده است که با در برداشتن افزایش تولیدات به محبوبیت فوق العاده‌ای دست یافته‌اند. امروزه شاهد بسیاری از محصولات و همچنین موارد استفاده‌ی گسترده از این آنها در صنعت چوب جهان خواهیم بود.

مزایای بی نظیر در چوب بلوط:

1. برخورداری از خصوصیات ظاهری منحصر بفرد:

یکی از مزایای بی‌نظیر این محصولات، برخورداری از خصوصیات ظاهری شگفت انگیز آنها بوده است. از خصوصیات ظاهری منحصر به فرد در این محصولات می‌توان به تنوع رنگی گسترده در آنها اشاره کرد. ترکیب رنگ شایسته در این محصولات سبب جذابیت بیش از پیش آنها شده است. این چوب‌ها دارای طیف رنگی بسیار زیاد و گسترده‌ای هستند که آنها را به یک محصول جذاب برای انواع دکوراسیون‌ها مبدل نموده است. از دیگر ویژگی‌های ظاهری آنها که کمتر چوبی از آن برخوردار بوده است، می‌توان به تیل موجود در حفره‌های سلولی آنها اشاره کرد. از مزایای این تیل می‌توان به بسته شدن منافذ بین سلولی اشاره کرد که سبب بهره برداری گسترده‌تری از آنها خواهد شد.

2. برخورداری از مقاومت چشمگیر:

از دیگر مزایای چوب بلوط می‌توان به مقاومت بسیار بالای آنها اشاره کرد. از جمله مزیت این چوب‌ها نسبت به انواع دیگر چوب‌ها می‌توان به:

 • مقاومت آنها در برابر سایش
 • مقاومت در برابر پوسیدگی
 • مقاومت در برابر نم و رطوبت
 • مقاومت در برابر اوزان مختلف
 • مقاومت در برابر تغییرات دمایی محیط

و غیره اشاره کرد. لذا از این محصول در بسیاری از صنایع مانند کشتی سازی و تولید انواع بشکه‌های نگهداری از مایعات، استفاده خواهند نمود. این مقاومت چشمگیر در چوب بلوط، سبب افزایش عمر و ماندگاری بلند مدت در آنها نیز خواهد شد.

. برخورداری از خاصیت چسب پذیری و حالت گیری بالا:

یکی دیگر از جذابیت‌های فوق العاده برای بهره برداری از این چوب‌ها، قابلیت بی نظیر آنها در حالت پذیری و چسب پذیری فوق العاده‌ی آنها بوده است. این محصولات به راحتی با گرمای مناسب حالت گرفته و به راحتی قابل استفاده و بهره برداری خواهند بود. لذا بسیاری از نجاران و مصرف کنندگان، دوستدار کار کردن با این نوع از چوب‌ها خواهند بود. خاصیت چسب پذیری و همچنین حالت پذیری مناسب در این چوب‌ها سبب افزایش موارد استفاده و کاربردهای مناسب آنها خواهد شد. این محصولات به عنوان بهترین محصولات انعطاف پذیر و نرم شناخته و مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

4. برخورداری از تنوع بسیار گسترده:

با بررسی مزیتهای چوب‌ها نسبت به یکدیگر می‌توان به جذابیت و کاربردی بودن چوب بلوط پی برد. این نوع از چوب‌ها در تنوع بسیار زیادی به بازار عرضه می‌شوند که سبب افزایش موارد استفاده و جذابیت ظاهری تکرار نشدنی در آنها خواهیم بود. این نوع از محصولات در انواع مختلف با طیف رنگی خیره کننده به بازار عرضه شده و بسیار مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته‌اند. از این رو شاهد استفاده‌ی گسترده‌ای از چوب بلوط در طراحی دکوراسیون هستیم.

برخورداری از مزیت تعمیر و نگهداری کم:

از چوب بلوط به عنوان یکی از بادوام‌ترین چوب‌ها که در مدت زمان طولانی قابل استفاده و بهره برداری هستند، یاد شده است. این نوع از چوب‌ها به راحتی قابل نگهداری بوده و همچنین پس از طی کردن مدت زمان طولانی، باز هم از جذابیت بی نظیر روزهای اول خود برخوردار خواهند بود. نور خورشید، رطوبت و مواردی از این قبیل، هرگز تهدیدی برای این چوب‌ها محسوب نشده و می‌توان در شرایط مختلف، شاهد جذابیت فوق العاده‌ی آنها نیز بود. این محصولات هرگز دچار لکه نیز نخواهند شد. از این رو می‌توان گفت این محصولات همواره از زیبایی انکار ناپذیری تبعیت خواهند نمود.

6. دسترسی مطلوب و ساده:

برخی از انواع چوب‌ها که از کیفیت بالایی برخوردار هستند، قیمت گزافی را نیز در بر خواهند داشت. این قیمت بالا به دلیل کمیاب بودن چوب‌ها و عدم دسترسی ساده به آنها بوده است. اما چوب بلوط یکی از انواع چوب‌های محبوب و پرطرفدار است که به دلیل انبوه تولیدی در کشورهای مختلف و همچنین رشد و نمو در کشور خودمان، قیمت مناسب و مقرون به صرفه‌ای را در بر دارد. لذا یکی از دلایل محبوبیت این محصولات، استطاعت و دسترسی مناسب به آنها بوده است. این نوع از درختان از طیف گسترده‌ای برخوردار هستند که برخی از آنها فقط در کشورهایی از جمله آمریکا، رشد و نمو داشته است. لذا نمونه‌هایی که در کشور ما رشد می‌کنند از قیمت مناسب و مقرون به صرفه‌ای برخوردار هستند.

موارد استفاده‌ی گسترده:

خانه طراحی آوندوود با مدیریت علیرضا سلیمانیان از ایده‌های ناب و خلاقیت افراد متخصص، باتجربه و هنرمند بهره برداری نموده تا محصولات بی نظیری را به بازار رقابتی عرضه نماید. محصولاتی که در کنار جذابیت و زیبایی ظاهری، از کیفیت فوق العاده و ماندگاری بلند مدتی نیز برخوردار باشند. لذا امروزه شاهد استفاده‌ی گسترده‌ای از انواع چوب بلوط در طراحی دکوراسیون خواهیم بود. از این محصول خاص و جذاب در بسیاری از صنایع و تولیدات از جمله:

 • انواع سازه‌های سنتی
 • انواع قاب‌بندی‌ها
 • بازسازی بناهای تاریخی
 • طراحی و تولید انواع مبلمان
 • صنایع چوبی اداری
 • تولید انواع کابینت‌ها
 • صنایع کشتی سازی
 • تولید انواع کفپوش‌ها و دیوارپوش‌ها
 • راه پله و همچنین نرده‌ها
 • تولید انواع اکسسوری‌های جذاب برای دکوراتیو

بهره برداری شده است. خانه طراحی آوندوود بهره برداری از این چوب‌ها را به همین جا ختم نکرده است. در این خانه طراحی می‌توانید شاهد ایده‌های خلاقانه و جذابی باشید که پس از سالها تجربه و تخصص به آن دست پیدا کرده‌اند. 

 

لینک:

https://www.liberon.co.uk/help-advice/types-of-wood/oak/

 https://ecochoice.co.uk/news/blog/item/the-benefits-of-using-oak

https://sciencing.com/oak-trees-used-for-7222170.html