مقاله

AVAND WOOD HOUSE

موارد استفاده از چوب راش کدامند؟

وقتی صحبت از چوب راش به میان می‌آید، می‌توان به همه کاره بودن آن در پشت صحنه کاربری اشاره نمود. این محصول به دلیل برخورداری از خصوصیات ویژه و منحصر بفرد، موارد استفاده‌ی گسترده و قابل توجهی را در بر دارد که سبب محبوبیت بسیار زیاد آن در بسیاری از صنایع گشته است.

در طول تاریخ از دیرباز تاکنون شاهد موارد استفاده‌ی گسترده و وسیعی از این محصولات بوده‌ایم که هر کدام تاثیر حیرت انگیزی بر روی پیشرفت و دستاوردهای کاربردی بشر داشته اند. شما از موارد مصرف این چوب‌ها و دلایل مهم بهره برداری از آنها چه می‌دانید؟

موارد مصرف چوب راش در صنایع مختلف:

از دیرباز تاکنون شاهد موارد استفاده‌ی بسیار زیادی از این چوب‌ها، در کشورهای مختلف به دلیل انبوه گسترده‌ی این درختان و همچنین به دلیل خصوصیات برجسته‌ی آنها، بوده‌ایم. با تحقیق و تفحص کوتاهی در تاریخ، می‌توان به استفاده از این چوب‌ها پی برد.

 1. در زمان‌های گذشته در کشور هند و برخی از کشورهای اروپایی، شاهد استفاده از این چوب‌ها برای نوشتن بوده‌ایم. تا جایی که در کتابهای قدیمی از معنای کلمه‌ی کتاب با عنوان راش یاد نموده‌اند. در برخی از کشورها از جمله، آلمان معنی کتاب (Buch) درخت راش (Buche) بوده است. امروزه شاهد بسیاری از نقاشی‌های دیواری مربوط به سالهای بسیار زیاد، توسط پوسته‌ی این درختان بوده‌ایم.
 2. یکی دیگر از موارد استفاده از چوب راش که از زمان قدیم تاکنون در بین بسیاری از اقشار مختلف مردم رواج داشته است، استفاده از آنها به عنوان هیزم می‌باشد. این چوب‌ها قابلیت سوخت بسیار بالایی را در بر خواهند داشت. به جرات می‌توان گفت که چوب‌های راش، هیزم عالی را ایجاد می‌کنند. این چوب‌ها قابلیت سوختن تا زمان طولانی را در بر داشته و می‌توانند شعله‌های روشن آرامی را برای مصرف کنندگان به همراه داشته باشند. در بسیاری از کشورها همچنان از هیزم این چوب‌ها برای طبخ و دودی نمودن برخی از غذاهای سنتی استفاده خواهند نمود.
 3. اگرچه به ندرت برای اهداف زیبایی از این چوب‌ها استفاده می‌شود، اما در قاب و معماری برخی از اشکال داخلی مانند خانه‌های چوبی و بسیاری از موارد دیگر، بسیار دیده خواهد شد. این نوع از چوب‌ها دارای ساختار سخت و داته مستقیم هستند. لذا استفاده از آنها در ساخت بسیاری از محصولات از جمله:
 4. کابینت
 5. وسایل و سرویس‌های مختلف آشپزخانه
 6. ساخت انواع مبلمان
 7. ساخت درب
 8. ساخت انواع کابین‌های چوبی
 9. انواع دکوراتیو‌های ساختمانی
 10. تخته سه لا
 11. بسیار رایج بوده است. همچنین در بسیاری از موارد از این چوب‌ها برای پوشش دیوارها و همچنین پوشش کف، استفاده خواهند نمود. اغلب استفاده از این محصولات در محیط خانه با اهداف مهندسی شده و با تکیه به دانش و کسب تجربه، طراحی شده‌اند. اغلب در طراحی و تولید این نوع از محصولات به برخی از نکات ویژه بسیار اهمیت خواهند داد. شما در خرید انواع مبلمان چوبی به چه مواردی توجه می‌کنید؟

 12. دوام و ماندگاری بلند مدت
 13. قدرت چسبندگی و میخ و پیچ پذیری بسیار بالا
 14. انعطاف پذیری فوق العاده
 15. مقاومت در برابر برخی از عوامل از جمله پوسیدگی
 16. و غیره می‌توانند در یک خرید هوشمندانه شما را همراهی کنند.   

 17. آیا می‌دانستید که چوب راش، یک انتخاب مناسب و کاربردی برای تولید انواع آلات موسیقی بوده است؟ امروزه شاهد چند صد گونه از انواع چوب‌ها برای تولید انواع سازهای موسیقی خواهیم بود. با آزمون و خطاهای بسیار زیاد، اخیرا با عملکرد حیرت انگیز برخی از انواع چوب‌ها مواجه شده‌اند. همانطور که ذکر شد چوب راش  با قرارگیری در معرض حرارت، به راحتی خم شده و حالت پذیری بسیار زیادی را در بر خواهند داشت. این حالت پذیری فوق العاده مطلوب، سبب تولید انواع محصولات و آلات موسیقی توسط این چوب‌ها، گشته است. انعطاف پذیری بالا، عدم پوسیدگی، قدرت بالا در پذیرفت انواع چسب‌ها و همچنین میخ و پیچ و بسیاری از المان‌های دیگر سبب محبوبیت بیش از پیش این چوب‌ها برای تولید انواع سازها شده است.
 18. حتما شاهد بسیاری از محصولات ورزشی با متریال چوبی بوده‌اید. یکی از مهمترین المان‌ها برای انتخاب چوب مناسب برای تولید انواع تجهیزات ورزشی، توجه به استحکام و بافت ایده‌آل آنها بوده است. یکی از انواع چوب‌های کاربردی و مفید در این زمینه، چوب راش بوده است که به دلیل برخورداری از خصوصیات برجسته‌ای از جمله: مقاومت بالا، عدم پوسیدگی، کیفیت برتر و غیره، انتخاب مناسبی برای تولید برخی از تجهیزات ورزشی به شمار می‌رود.
 19. نکات مهم در خرید چوب راش:

  پس از بررسی چوب راش و انواع محصولاتش، می‌توان به برخی از نکات ویژه و بسیار مهم اشاره کرد که سبب افزایش عمر آنها در کنار عملکرد بی نظیر آنها خواهد شد. خانه طراحی آوندوود با مدیریت علیرضا سلیمانیان، اقدام به عرضه‌ی اطلاعات مفید در این زمینه و سوق مشتریان به سمت یک خرید هوشمندانه، نموده است. از نکات حائز اهمیت در این زمینه می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 20. پس از بررسی مزیت‌های چوب‌ها نسبت به یکدیگر اقدام به انتخاب آنها برای استفاده‌ی شایسته‌ی خود نمایید برای نمونه انتخاب چوب‌هایی که از مقاومت کمتری برخوردار هستند، برای تولید محصولات پرکار، هرگز مناسب نبوده است.
 21. چوب راش نسبت به انواع دیگر چوب‌ها از مقاومت کمتری نسبت به نم و رطوبت برخوردار بوده است.
 22. این نوع از چوب‌ها از تنوع بسیار زیادی در بازار رقابتی برخوردار هستند. برخی از این محصولات بسیار کاربردی و جذاب بوده و برخی دیگر نیز از کیفیت و کاربرد کمتری برخوردار خواهند بود.
 23. به جرات می‌توان گفت که این نوع از چوب‌ها با برخورداری از مقاومت بالا نسبت به ساییدگی و همچنین ضربه، قیمت مناسبی را نیز در بر خواهند داشت. به نحوی که کاربران می‌توانند به راحتی برای خرید این نوع از محصولات اقدام نمایند.
 24. لازم به ذکر است که از جمله خصوصیات برجسته که یکی از عوامل مهم برای محبوبیت آنها به شمار می‌رود، برخورداری از بافت یکنواخت و خوش تراش بودن آنها است. زیرا این محصولات به راحتی تحت برش و طرح‌ دادن قرار گرفته و جذابیت ظاهری فوق العاده‌ای را برای مصرف کنندگان به ارمغان می‌آورند.
 25. با راهنمایی‌ها و الگوبرداری‌های مفید و موثر برای رفع نیاز کاربران و همچنین تکیه به اصول مشتری مداری در خانه طراحی آوندوود، شاهد بسیاری از محصولات تولید شده با انواع این چوب‌ها خواهیم بود که هر کدام به نوبه‌ی خود تاثیر بسزایی بر روی دکوراسیون محیط خواهند داشت. رنگ‌بندی فوق العاده و بسیاری از المان‌های دیگر، محبوبیت این چوب‌ها را بیش از پیش نموده است.

  لینک‌ها:

  file:///C:/Users/almas/AppData/Local/Temp/Wood_for_sound.pdf

  https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjr_ciy2JnxAhVQwAIHHc2XCqMQFjABegQIAhAD&url=https%3A%2F%2Fwww.wlwest.co.uk%2Fopinion%2F9-things-you-need-to-know-about-beech-wood%2F&usg=AOvVaw2amoA4AE_gr91nmpYHPh2x

  https://sorenaarch.ir/beech-wood/

 26.