مقاله

AVAND WOOD HOUSE

هر آنچه که باید از چوب گردو بدانید

شما چقدر چوب گردو را می‌شناسید؟ از نقش این چوب در زندگی خود چه می‌دانید؟ پس از ورود به دنیای مدرن و استفاده از ابزارهای مختلف جهت آسایش و راحتی، بهره برداری از محصولات موجود در طبیعت بسیار رواج یافت. پس از سالها تجربه و کسب اطلاعات مفید در زمینه‌ی انواع چوب‌ها از لحاظ کیفیت و مرغوبیت، به اهمیت بهره وری از چوب‌های گردو پی برده شد. اما سوال اینجاست که مهمترین دلایل محبوبیت این چوب‌ها و همچنین موارد استفاده از آنها چیست؟ خانه طراحی آوندوود با مدیریت علیرضا سلیمانیان، برای کسب اطلاعات مفید و همچنین خرید موفقیت آمیز و هوشمندانه‌ی شما، اقدام به ارائه‌ی اطلاعات دقیق و کاربردی در این زمینه نموده است. برای کسب این اطلاعات همراه ما باشید:

آشنایی با چوب گردو :

 • کیفیت:

امروزه شاهد موارد استفاده‌ی بسیار زیادی از چوب گردو در طراحی مبلمان و بسیاری از محصولات چوبی و اکسسوری‌های دیگر خواهیم بود. شاید یکی از دلایل بسیار مهم بهره برداری از این چوب‌ها، کیفیت و مرغوبیت بسیار بالای آنها بوده است. این محصول دارای بافتی سخت، باثبات و متراکم بوده که سبب افزایش طول عمر و ماندگاری بسیار بالای آنها خواهد شد. گاها این نوع از چوب‌ها به دلیل کیفیت فوق‌العاده مطلوب، به عنوان یکی از بهترین متریال‌ها برای تولید انواع مبلمان، میز ناهار خوری و ... به شمار می‌روند.

 • دوام و مقاومت:

از دیگر خصوصیات ویژه در این نوع از چوب‌ها، می‌توان به دوام بسیار بالا و مقاومت قابل توجه آنها اشاره نمود. این چوب‌ها در برابر بسیاری از موارد، دارای مقاومت قابل توجهی خواهند بود. مواردی از قبیل:

 • تغییرات دمایی مانند: سرما و گرما
 • نم و رطوبت
 • پوسیدگی
 • ضربه و خط و خش

و بسیاری از موارد دیگر، از جمله مقاومت این نوع از چوب‌ها به شمار می‌رود. لذا در بسیاری از صنایع، شاهد بهره‌برداری و استفاده از این چوب‌ها خواهیم بود.

 • طراحی:

یکی دیگر از المان‌های برجسته برای انتخاب چوب‌های گردو، برخورداری از بافت ریز و الیاف یکدست بوده است. این المان موجب می‌گردد که کار با این چوب‌ها به شدت ساده شده و تراشکاری و کنده‌کاری به بهترین نحو بر روی آنها انجام پذیرد. با در نظر گرفتن خصوصیت پرداخت ‌پذیری بی‌نظیر در این چوب‌ها، می‌توان آنها را به یک گزینه‌ی مناسب برای کاربردهای زیبایی‌شناسی و همچنین برای تولید کارهای تزئینی و جذاب، به بازار عرضه نمود. لازم به ذکر است که چوب گردو دارای طیف رنگی حیرت انگیز و خارق‌العاده‌ای است که نتایج خیره‌کننده‌ای را برای مصرف‌کنندگان به ارمغان می‌‍‌آورد. 

 • موارد استفاده:

حتما اگر از موارد استفاده از این چوب‌ها مطلع گردید، حیرت زده خواهید شد. این چوب‌ها با برخورداری از خصوصیات ویژه و منحصر به‌فرد، موارد استفاده‌ی گسترده‌ای را در بر خواهند داشت. از جمله موارد استفاده از این محصول، می‌توان به:

 • تولید انواع مبلمان اداری، خانگی و ...
 • تولید انواع ادوات نوازندگی از جمله: گیتار، ویولن
 • انواع رومیزی‌ها و همچنین تولید کانتر
 • کابینت
 • انواع اکسسوری‌ها و مجسمه‌ها
 • انواع کفپوش‌ها و پارکت‌ها

و بسیاری از موارد دیگر اشاره نمود. لازم به ذکر است که در برخی از موارد نیز از این چوب‌ها به عنوان دیوارپوش مناسب، بهره‌برداری خواهند نمود.

مزیت انتخاب چوب گردو نسبت به انواع دیگر چوب‌ها:

توجه به مزیت‌های چوب‌ها نسبت به یکدیگر، یکی از دلایل بسیار مهم برای انتخاب هوشمندانه و کاربردی آنها تلقی خواهد شد. برخی از چوب‌ها با در برداشتن خصوصیات منحصر به‌‍‌فرد، هرگز انتخاب شایسته‌ای برای تولید مبلمان و بسیاری از محصولات دیگر نخواهند بود. اما انتخاب چوب گردو یک انتخاب هوشمندانه و دقیق برای تولید انواع مبلمان و بسیاری از محصولات دیگر بوده است. اما چرا انتخاب این چوب برای تولید مبلمان، بسیار شایسته بوده است؟

 1. ثبات ابعادی از جمله دلایل قابل توجه برای انتخاب شایسته‌ی آن در تولید مبلمان، به شمار می‌رود. در بسیاری از موارد کارشناسان به این نتیجه دست یافتند که ثبات ابعادی این چوب‌ها نسبت به برخی از  چوب‌ها، بیشتر بوده است. این ثبات در چوب‌های گردو بالغ بر 9.8 بوده که رقم قابل توجهی می‌باشد.
 2. مقاومت بسیار بالای آن نیز از دیگر المان‌های مهم انتخاب در این محصول به شمار می‌رود. این محصول در برابر ضربه از مقاومت چشمگیری برخوردار بوده است. این موضوع به همین جا ختم نشده و می‌توان شاهد مقاومت بی‌نظیر این محصول در برابر بسیاری از موارد همچون: نم و رطوبت، پوسیدگی، خط و خش و غیره اشاره کرد. مقاومت بالا، عمر طولانی را نیز برای محصولات تهیه شده از این چوب‌ها را در بر خواهد داشت.
 3. رنگ حیرت‌انگیز این نوع از محصولات، بر محبوبیت آنها در بازار رقابتی نیز افزوده است. محصولات تهیه شده از این چوب‌ها، اغلب به رنگ قهوه‌ای با تم‌های گوناگون بوده است که سبب افزایش جذابیت در آنها خواهد شد. اما جذابیت در رنگ آنها نهفته بوده که بیانگر کمرنگ‌تر شدن آنها با گذشت زمان بوده است. به این معنی که این چوب‌ها برخلاف بسیاری از انواع دیگر، پس از گذشت مدت زمان قابل توجه، تغییر رنگ داده و رنگ آن به سمت روشن‌تر شدن سوق پیدا می‌کند.
 4. در دنیای تولید انواع محصولات چوبی، انتخاب این چوب‌ها مانند یک رویا تلقی می‌شود. جذابیت تکرار نشدنی مبلمان تولید شده با این نوع از چوب‌ها، به دلیل کار ساده با آنها توسط متخصصین و طراحان زبردست، بوده است. کار با چوب گردو بسیار ساده و آسان بوده است. لذا تولیدکنندگان می‌توانند تمام رویاها و ایده‌های خلاقانه‌ی خود را به بهترین نحو بر روی این چوب‌ها، ارائه کنند.
 5. از دیگر ویژگی‌های متمایز کننده در این نوع از چوب‌ها، می‌توان به قدرت بسیار بالای آنها در چسبندگی و قبول کردن ایده‌آل و مناسب میخ و چسب بوده است. در این نوع از چوب‌ها، می‌توان به راحتی و همچنین بدون نگرانی از میخ و چسب استفاده نمود. لذا همواره می‌توان شاهد مقاومت چشمگیر آنها باشیم.   
 6. بهترین‌ها را تجربه کنید:

  برای تجربه‌ی یک انتخاب موفقیت‌آمیز و هوشمندانه، توجه به نکات ریز بسیار حائز اهمیت بوده است. اما خانه طراحی آوندوود به دلیل برخورداری از کادری مجرب همچون مدیریت علیرضا سلیمانیان و همچنین متخصصین طراحی و تولید کاربلد و نخبه، نکات ریز را به چالش کشیده و از این رو با دکوراسیونی متفاوت و جذاب، توجه بازار رقابتی را به سمت خود معطوف نموده است. این مرکز مشاوره‌های دقیقی را برای شما در نظر گرفته است که با تکیه به آنها، می‌توانید بهترین‌ها را تجربه کنید.

  منابع:

  https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwj63ayy6srwAhVOecAKHZ6DDS4QFjABegQIAhAD&url=https%3A%2F%2Foctaneseating.com%2Fblog%2Ftypes-of-wood-for-furniture%2F&usg=AOvVaw32gNr1NAIAkEhnupuC2qXM

  https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwj63ayy6srwAhVOecAKHZ6DDS4QFjALegQIExAD&url=https%3A%2F%2Fwww.kraywoods.com%2Fblogs%2Four-stories%2Fwalnut-wood&usg=AOvVaw1GBsnhUFs2O0-VJrzgIQ_V

  https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwj5n4D49MrwAhWPMewKHcGvDH8QFjAaegQIHRAD&url=https%3A%2F%2Fwww.kraywoods.com%2Fblogs%2Four-stories%2Fwalnut-wood&usg=AOvVaw1GBsnhUFs2O0-VJrzgIQ_V

  https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjLxIOq9crwAhUEwKQKHSODBOoQFjAEegQIAxAD&url=https%3A%2F%2Fvermontwoodsstudios.com%2Fcontent%2Fwalnut-wood&usg=AOvVaw1-ozn_2SEBPNgX4PidZ1f9